Dnes je pondělí 16.9.2019, svátek má Ludmila

Až se zima zeptá…

zimní plavci…zimní plavci budou znát odpověď. Nezaháleli. Ti slavkovští pravidelně trénovali na místním koupališti i v místech svých dovolených. Formu kontrolovali v několika závodech dálkového plavání, zúročit se ji povedlo na Mistrovství České republiky štafet 4x1250 m v Labe aréně Račice. Spolu s dalšími plavci Fidesu Brno tam získali tři medaile. V kategorii do 160 let (= součet věku všech čtyř členů štafety):

1. místo Fides A – Ondřej Smisitel, Magda Okurková, Radka Eremiášová, Michal Slanina, čas 1:17:34,4

V kategorii 240+:

1. místo Fides B – Lenka Nowaková, Petr Mihola, Radek Suchopa, Jana Matuštíková, čas 1:51:34,4

2. místo Fides C – Ivan Marek, Helena Pavézková, Svaťa Matuštík, Helena Marková, čas 1:56:02,1

Další medaile v této kategorii unikla štafetě Fides D kvůli chybě plavce v prvním úseku.

V kategorii do 240 let:

6. místo Fides E – Gábina Švaříčková, Pavel Krajsa, Jitka Hlaváčová, Markéta Čápová, čas: 2:00:46,0

Letní sezona skončila, začíná ta hlavní, zimní. Již tradičně se první bodovaný závod Českého poháru v zimním plavání koná ve Slavkově, letos 12. října 2019, poslední měření plaveckých sil je plánováno na 4. dubna 2020 v Záříčí na Hané. To je celkem 24 sobot.

České a moravské stojaté a tekoucí vody doplní dva závody na Slovensku a jeden v polských Katovicích. Součástí Českého poháru jsou rovněž dvě mistrovství republiky, prsařský způsob v Praze a volný způsob v Brně. Velkou výzvou bude mistrovství světa v zimním plavání ve slovinském Bledu. I tam se plavci Fidesu Brno v únoru 2020 chystají. Snad se podaří přidat další medaile k těm z MS ve Finsku, Rusku a Estonsku.

Rádi vás uvidíme na říjnovém závodě ve Slavkově, ještě raději vás ale přivítáme ve studené vodě na koupališti 24. 12. Na Štědrý den s vámi počítáme již po sedmé a těšíme se na vás.

FiV

zimní plavci

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Klub seniorů
  Prázdniny jsou téměř za námi. Věříme, že jste si užívali teplých dnů v kruhu svých přátel. Pro náš klub byly prázdniny ze začátku pracovní a postupně odpočinkové. Nebojte zase tak odpočinkové nebyly, protože potřebujeme pro Vás naše členy vymýšlet program na další měsíce.

Kultura

 • Letní setkání
  Léto už se pomalu chýlí ke svému konci. Do poslední chvíle vydává ze sebe horké sluneční paprsky. Kdo mohl užil si krásné dovolené. Prázdniny měl i Divadelní spolek Slavkov u Brna. Abychom však opět zažili atmosféru vystoupení v teplém letním večeru na otevřené venkovní scéně, přijali jsme pozvání do... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Pelmel nejen o přírodě Slavkova
  Od jara až do pozdního léta se toho ve zbytcích naší přírody hodně událo. Prakticky všechno důležité. Hnízdění, vyvádění mláďat, a teď již u některých i odlet do teplých krajů. Tak například rorýsi jsou už začátku srpna na cestě do jižní Afriky. Chybí nám jejich akrobatické lety a typické... celý článek
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.