Dnes je úterý 20.8.2019, svátek má Bernard

13.–24. 8. Slavkov – Letní filmový festival v zámeckém parku

Foto autorZámek Slavkov – Austerlitz Vás zve na Letní filmový festival, který se uskuteční už po desáté v zámeckém parku po 12 letních večerů od 13. do 24. srpna. V době konání LFF bude zámecký park pro veřejnost otevřen pouze do 19:00. A znovu otevřen hodinu před promítáním, tedy ve 20:00. Vstup na LFF bude jižní branou do zámeckého parku (brána od Palackého náměstí), kde se budou prodávat vstupenky za jednotné vstupné 50 korun. Sezení dle vlastních možností. Občerstvení zajišťuje Slavkovský pivovar. K dispozici budou mobilní toalety. Začátky promítání budou ve 21:00, ale v případě jasného počasí se může začátek posunout o cca 15 - 20 minut. Za drobného a normálního deště se promítá, výjimkou je příliš silný vítr a prudký liják. Pokud bylo odehráno více jak 20 minut, tak se vstupné nevrací.

ZS-A

Komentářů (0)
 

24. 8. Slavkov – Taneční večírek s kapelou Výlet

Foto autor
Foto autor
Moravská hasičská jednota, Hasičský sbor Slavkov u Brna, si Vás dovoluje srdečně pozvat na taneční večírek s kapelou Výlet, který se koná v sobotu 24. srpna na stadionu, bistro U dvou kapříků, se zahájením v 18:29 hodin.
Občerstvení je zajištěno a s sebou vezměte dobrou náladu.
Vstupné dobrovolné.


Komentářů (0)
 

24. 8. Slavkov, Telnice – II. ročník Veterán bus Kříž

V sobotu 24. srpna
se uskuteční II. ročník Veterán bus Kříž při příležitosti podnikání rodiny Křížových. Historické autobusy vyjedou v sobotu 24. 8. z Telnice (parkoviště u Sokolovny) a cca 14.15 je naplánován příjezd asi 6 - 7 autobusů do zámeckého parku ve Slavkově. Návštěvníci si mohou autobusy prohlédnout do cca 16.30, kdy se budou vracet zpět do Telnice. Vstup do zámeckého parku nebude omezen. Velice se na vás těší pořadatelé akce, rodina Křížových.

Komentářů (0)
 

25. 8. Slavkov – Sněhurka na zámku

Foto autor
Foto autor
Přijďte na Zámek Slavkov – Austerlitz v neděli 25. 8. 2019 a můžete být součástí krásného příběhu o Sněhurce přímo na prohlídkové trase zámku. V časech 13:30, 14:30 a 15:30 hod. Vás kouzelná pokojská zavede ze vstupní haly zámku rovnou do pohádky a uvidíte, jak si krásná Sněhurka poradí se zlou královnou a jejími nástrahami. Kostýmy dětí jsou srdečně vítány, ale nejsou podmínkou. Z důvodu omezené kapacity a velkého zájmu je nutná rezervace na tel. 544 227 548. Těšíme se na Vás!

ZS-A  

Komentářů (0)
 

31. 8. Slavkov – AusterlitzMan

 

31. 8. Sokolnice – Saň day

Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Maturitní a závěrečné zkoušky 2019
  Předávání výučních listů v Historickém sále zámku / Foto: archiv ISŠ
  Předávání výučních listů v Historickém sále zámku / Foto: archiv ISŠ
  Květen a červen jsou ve škole vždy velmi důležité měsíce, neboť v květnu naši žáci skládají zkoušku dospělosti a červen je ve znamení... celý článek

Kultura

 • Kulaté výročí narození Napoleona Bonaparta
  Ve čtvrtek 15. srpna uplyne rovné čtvrt tisíciletí od narození budoucího francouzského vojevůdce a později i císaře. Pohled na Napoleona Bonaparta není jednoznačný a každá ze stran zdůrazňuje jinou stránku jeho osobnosti a činů. Pro jednu část společnosti je Napoleon geniálním vojevůdcem, který se zařadil... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko…
  Foto autor
  Foto autor
  U domu máme pár okrasných keříků. Půjdu zjistit, zda už nebudou kvést. Ale s hrůzou zjistím, že část výhonů je napadena mšicemi. To je nadělení! Dnes už nemám čas, ale zítra je postříkám pirimorem.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.