Dnes je sobota 29.2.2020

Zničené fasády domů, rozházené truhlíky

Poškozené fasády na Špitálce / Foto: B. MalečekNaštvání, vztek a bezmoc. Tak by se daly shrnout pocity obyvatel několika domů Špitálské ulice, kterým nedávno neznámý vandal zničil fasády domů. Podle slov obyvatel poškozených domů to není poprvé.

Někdo šel po chodníku a občas chrstl na omítku domu jakousi černou tekutinu. Škody jsou obrovské, protože nová fasáda není otázka několika stokorun.

Podobné problémy mají s vandaly dlouhodobě i občané Brněnské ulice. Útoky na domy i zaparkovaná vozidla se dějí nejčastěji v brzkých ranních hodinách o víkendech.

Začíná to zvoněním na domovní zvonky, bušením na dveře, hulákáním po ulici a rozbíjením prázdných lahví. Často řádění vandalů odnesou ulámaná zrcátka zaparkovaných aut, poškrábaný lak a pomačkané plechy po skákání po autech nebo rozházené truhlíky s muškáty. Vrcholem řádění byly prokopnuté vchodové dveře jednoho z domů.

Co s tím?

red.

Řádění vandalů v Brněnské ulici / Foto: archiv195http://menu.veslavkove.cz/
Řádění vandalů v Brněnské ulici / Foto: archiv
Řádění vandalů v Brněnské ulici / Foto: archiv195http://menu.veslavkove.cz/
Řádění vandalů v Brněnské ulici / Foto: archiv
Řádění vandalů v Brněnské ulici / Foto: archiv195http://menu.veslavkove.cz/
Řádění vandalů v Brněnské ulici / Foto: archiv
Poškozené fasády na Špitálce / Foto: B. Maleček195http://menu.veslavkove.cz/
Poškozené fasády na Špitálce / Foto: B. Maleček
Poškozené fasády na Špitálce / Foto: B. Maleček195http://menu.veslavkove.cz/
Poškozené fasády na Špitálce / Foto: B. Maleček
Poškozené fasády na Špitálce / Foto: B. Maleček195http://menu.veslavkove.cz/
Poškozené fasády na Špitálce / Foto: B. Maleček
Poškozené fasády na Špitálce / Foto: B. Maleček195http://menu.veslavkove.cz/
Poškozené fasády na Špitálce / Foto: B. Maleček

Komentářů (23)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 • cetlet  - Slavkov u brna,ráj vandalů

  Pan starosta neustále nic neřeší i přesto že slíbyl monitorování Brněnské ulice a přesto vandalové stále ničí majetek občanů i města (na ul.Brněnská znova poničené osobní auta,pozvracená ulice a rozbité sklo) a díky nečinnosti města ani státní policie nic nezmůže,tak asi bude nejlepší se obrátit přímo na kraj a tam to snad neskončí jen u slibů

 • cetlet

  Pan starosta slíbil do prosince na Brněnské ulici kamery,ale nic se neděje,asi se teď nic nestalo (až na jedno poničené auto) a čeká se na další vandaly,to už ale budou mít obyvatelé této lokality zase škodu.Asi nezbude než se obrátit na kraj a požádat je o pomoc když zastupitelé Slavkova to nedokážou.Snad na kraji nebudou jen slibovat a budou konat.

 • konvalinkova  - Hanba Technickým službám Slavkova

  Dobrý den, jako dříve narozená Slavkovačka nemohu přehlédnout současnou situaci na našem hřbitově. Bylo dobrým zvykem,tak jak je to i v okolních obcích,mít alespoň na dušičky trochu uklizený hřbitov. Bývalý ředitel TS nevěnoval zvýšenou pozornost hřbitovu,což se také zobrazilo na jeho zuboženém současném stavu-kdy oproti jiným hřbitovům CHYBÍ: např.zpevněné hlavní cesty dlažbou,veřejné osvětlení, vývod vody v jeho dolní části,jeho velikostní rozšíření např. s omezením spodního-rádoby parkoviště, současně se zbouráním spodní rozpadající se zdi, instalování automatů na výdej svíček,kalíšků,sirek nebo zapalovačů atd.- tak za jeho působení na službách dopadl náš hřbitov. Ale co se děje při letošních dušičkách je už přes příliž. Nový ředitel TS si dokonce ani nevšiml, že na hřbitově rostou nějaké stromy a hlavně ve vrchní části hřbitova je jako když ustele v maštale. Celý týden před svátky se na hřbitově ze služeb nikdo neukázal, aby pohrabal a odstranil spadlé listí. Korunu tomu dal jeden pracovník služeb až v pátek, který část listí nahrabal na hromady ke stromům mezi hroby. Takže, když jsem si pracně vysbírala listí z hrobu, foukl vítr a nahrabané listí z těchto hromad u stromů nám všem nafoukal na hroby zpět.
  Na tyto svátky zemřelých se zde sjíždějí rodáci Slavkova i návštěvy z celé republiky a toto vizitka nejenom TS, ale i RADNICE a starosty. Když porovnám okolní hřbitovy např.Rousínova, Němčan,Vyškova... musím se za Slavkov stydět. Nevím za co tedy platíme poplatky na hřbitově a volíme nové zastupitele i starosty. Konvalinkova

 • cetlet

  Řekl bych že tenhle příspěvek se sem zatoulal,co to má společného s vandalismem na Brněnské ulici.

 • cetlet

  Pan starosta se cítí dotčen touto diskuzí.Tenhle problém je na Brněnské několik let a kdyby reakce města na problém byla už,dřív tak by žádná diskuze nevznikla.Uvidíme jak se město postará o pořádek a klid na ulicích Slavkova

 • JaMiJa  - reseni

  co se opilcu odchazejicich z hradeb tyce,reseni je aby obcane dotcene lokality kandidovali do zastupitelstva,potom by se to resilo velmi rychle.
  Jinak se s tim nic delat nebude.

 • petr.pavel  - městská policie


  http://www.veslavkove.cz/zpravy/auto-strazniku-se- v-brne-srazilo-s-nakladakem.aspx

  Když se podívám na obrázek tak.... těch by se bál i Arnold Schwarzenegger a ne nějaká partička chuligánů.

  Kamery u hřbitova jsou, ale ty nejsou pro občany ale pro ochranu památek.

  Díval se někdo vůbec na záznam těchto kamer?

 • cetlet

  Vedení města by mělo zajistit pořádek.Když se někdo snaží aby jeho dům a okolí bylo pěkné a tím pádem by byl pěkný a Slavkov u Brna a vzápětí to nějakej vandal (většinou podnapilí nezletilí) zničí a není kdo by to potrestal,tak se nebude brzy nikdo snažit a bude ze Slavkova hnusný špinavý město,ale to asi vedení města nevadí.

 • kuba  - vandalové

  Vedení města by mělo zrušit v jistých restauracích otvírací dobu non-stop a nařídit jim otvírací dobu třeba jen do 23:00hod.Kdo tam dokáže vysedávat až do rána, pracující člověk asi ne. Takže flákače a nefachčenka, kteří kromě dělání bordelu v ulicích a ničení cizího majetku toho moc nedokázali, bych v tomhle nepodporoval!

 • slavkovačka  - podobná zkušenost

  Zdravím všechny,

  myslím, že vandalismus v okolí domů je problém již delší dobu, my bydlíme v rohovém domě a téměř pokaždé, když sečeme trávu a udržujeme okolní zeleň, tak prvně musíme vysbírat odpadky, psí výkaly atd., protože nejednou jsme najeli sekačkou na rozbitou lahev od piva, vršků,dokonce krabice od mléka či v sáčku vložené zbytky kuřete a zastrčené do okrasného keře není problém neodložit že...a to nemluvím o tom, že nám tam někdo chodí za roh domu pravidelně kouřit a nechávat na trávě vajgly a vršky od piva, jednou tam byla i injekční stříkačka...jenže co s tím? máme malé děti a starostí a práce máme víc než dost...takže nejste v tom sami!!!!

 • kemo  - Je třeba obout boty a pak nějam jít...

  Občané na dané trase by se měli spojit, sepsat petici, přijít osobně na jednání zastupitelstva a žádat nápravu.
  Pokud má město třeba na sociální fondy zaměstnanců, což je nepovinná volitelná položka čerpající rozpočet, může místo příspěvků na dovolené přispět na bezpečnost ve městě třeba nákupem kamer s řádným rozlišením.
  Cena nemusí být nijak závratná.

 • Agula

  mě to přijde jako cílená akce. Nevím, ale kdo si nosí po kapsách černou barvu až na konec Slavkova, normální člověk asi ne. Je to hnus, takhle ničit cizí majetek a po většině se jedná o důchodce...

 • PanSpokojen  - Ať zaplatí hradby

  Majitelé hradeb by měli platit škody nebo dotovat kamery a městská policie asi těžko bude 24h/denně někde čekat na chuligány..

 • noody

  Na Špitálské poměně běžná záležitost. Děje se to už dlouhá léta. Velký podíl na tom nese Restaurace na Hradbách neboť je to prakticky Nonstop, takže po zavření většiny restaurací se návštěvníci přesouvají tam. Takto to potom většinou nad ránem dopadá...

 • Dufaq  - Brněnská

  Bydlím na Brněnské a podobné věci se tu dějí řadu let a není víkend (hlavně přes prázdniny), kdy by byl na ulici klid. Zmíněné zvonění na zvonky, mlácení na dveře či okna, rozbité láhve a sklenice (i ve vchodových dveřích), močení na fasády a jednou i ukopnuté zrcátko u zapakovaného auta. Několikrát jsme to řešili i s policií, ale nedočkali jsme se ničeho. Takže nás to jen stojí nervy a peníze. MÚ Slavkova by měl zvážit jak danou situaci řešit, protože je to skutečně neúnosné. Kamerový systém by teoreticky mohl pomoci jak po stránce preventivní, tak i co se dohledávání pachatelů týče, když už město nemá na provoz Městské policie v noci.

 • Slavkovan

  Zase vse zacina a konci u toho, ze Mestska policie absolutne! neplni svou funkci a to ani preventivni. Je zbytecne tyto lidi platit.

 • Jeny

  V noci slouží ale státní policie .... Takže bych řekla že ta neplní svou funkci ;)

 • Dufaq  - PČR

  u PČR je problém, že není jen pro Slavkov, ale i jeho blízké okolí, což znamená, že valnou většinu času ani ve Slavkově není, takže i když se zavolá na 158, je reakční doba i několik desítek minut, což je naprosto neefektivní. Právě proto by měla MP posílit i na noční služby (o víkendu by to bohatě stačilo) a přispět tak k udržování pořádku ve městě (což je i jejich hlavní náplní práce).

 • Jeny

  Tahle debata už tady jednou byla...
  Jasně posílit MP i na noční služby ( když jsou jen 3 :D ) ale státní můžou doma klidně spát když z dvaceti slouží dva ... Myslím že právě ti státní hoši by měli sloužit ve větším počtu, když už jich tam tolik je ...

 • cetlet

  Ta opravdu neplní funkci Pomáhat a chránit.Před nějakou dobou šla podnapilá omladina ve dvě ráno z hradeb a začali nám bušit do oken a vchodových dveří,dokonce si sedli na schodek domu a pokračovali ve zvonění,tak jsem zavolal státní policii a kupodivu to někdo vzal.Když jsem řekl co se na Brněnské děje tak do deseti minut tu byli ,ale jen zastavili u výtržníků,z okýnka jim něco řekli a odjeli.To ale nepomohlo a pokračovali ve výtržnostech.Když jsem ráno volal na policii proč nezasáhli že jsou nanic tak mi odpověděli že mám špatný pohled na vjec.

 • Dufaq  - "domluva"

  Podobné domluvy jsem tu už jednou byl také svědkem, když hlídka náhodou projížděla ulicí a já s trojicí opilých idiotů rešil, proč sklenice, co si nesli z hospody, po cestě rozmlátili v našem vchodě. Zatímco já jsem uklízel střepy, pánové po krátké diskuzi pokračovali dále pít... :(
  Co se petice týče, ta už v minulosti sepsána byla, ale nikdo z města se tím stejně nezabýval...

 • Jeny

  Nedá mi to nenapsat ;) . K čemu PČR ve Slavkově máme ??? Musíme ji tady mít ????

 • Štěpus  - hnus

  Je to hnus když se nějaký bezmozek takhle vyřádí na cizím majetku. Já se taky občas rupnu ale nekřičím a neničím ničích majetek.

 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější z kroniky

Společnost

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé komedie s... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.